KUCHNIA ALBIGOWA 2017-11-30T17:30:05+00:00

KUCHNIA

Najważniejszym zadaniem przedszkolnej kuchni jest dostarczanie zdrowych, zbilansowanych posiłków, bogatych we wszystkie mikroelementy potrzebne najmłodszym dzieciom do prawidłowego rozwoju. Przygotowywanie potraw w przedszkolu objęte jest restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi zachowania higieny podczas ich obróbki oraz podawania. Wyposażenie kuchni zatem musi odznaczać się funkcjonalnością, dużą wydajnością oraz łatwością w utrzymaniu najwyższego poziomu higieny.

Praca przedszkolnej stołówki wymaga przygotowywania dużej ilości potraw w krótkim czasie, dlatego najważniejszym aspektem planowania wydatków związanych z jej wyposażeniem jest zakup urządzeń wielofunkcyjnych, energooszczędnych i wydajnych.

Świetnym rozwiązaniem będzie wybór pieca konwekcyjno-parowego, który dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, gwarantuje doskonałe rezultaty we wszystkich rodzajach obróbki termicznej – pieczeniu, grillowaniu, smażeniu, gotowaniu na parze, a także rozmrażaniu.  Dodatkowym atutem jest możliwość przygotowywania różnego rodzaju potraw jednocześnie, bez obawy o przenikanie zapachów na poszczególnych poziomach.

Surowe wymogi dotyczące zachowania pracy wiążą się również z koniecznością wyposażenia stołówki w profesjonalną zmywarkę z funkcją wyparzania. Dzięki niej w krótkim czasie wszystkie naczynia, talerze, sztućce, tace i garnki będą higienicznie czyste i gotowe do ponownego użycia.

Nie należy zapominać o doborze odpowiednich mebli oraz garnków gastronomicznych – to one stanowią podstawę wyposażenia każdej stołówki. Najlepiej, aby były wykonane ze stali nierdzewnej – materiału łatwego do utrzymania w czystości, odpornego na korozję, uszkodzenia, wilgoć, czynniki zewnętrzne oraz wysokie temperatury.

Jeżeli szukają Państwo najwyższej jakości wyposażenia stołówki w przedszkolu zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu MultiGastro.pl, który oferuje kompleksowe rozwiązania do każdego lokalu gastronomicznego oraz profesjonalne doradztwo.

Przedszkole”Jaś i Małgosia”,
Adres: Albigowa 300, 37-122 Albigowa   •   email: przedszkole@jas-malgosia.com/jas-malgosia.com   •   kom: 609 214 208   •   tel. 17 225 67 11
Projekt i realizacja | Most Wanted